Kayseri klima servisi ve kayseri kombi servisi hızlı servis talebinde bulunmak için lütfen tıklayınız.

   
     7/24 Servis: (0352) 221 22 11
Tap To Call

Bosch Buzdolabı Kapağı Kapanmıyor

bosch buzdolabının kapağı kapanmıyor

Bosch Buzdolabı kapağı kapanmıyor şikayeti sıklıkla yazın sıcak günlerinde kayseri bosch servisi ‘ne şikayetlerdendir . Buzdolabı kapağının kapalı halde durmasını sağlayan buzdolabı fitilleri (lastikleri) zamanla işlevini kaybederler. Kapının kapandığını sanılabilir. Buzdolabı fitili tam görevini yapmadığında kapı sıkı sıkıya kapanmaz ve buzdolabı içindeki soğuk havayı muhafaza edemez.

Buzdolapları içindeki malzemeleri belirli bir ısıda tutmak üzere tasarlanmış ev gereçleridir. Kapağın kapanmaması; kompresörün (motorun) daha fazla çalışarak enerji tüketmesine, motorun ısınarak zarar görmesine neden olur. Genel olarak kapanmayan buzdolabı kapısı, buzdolabının işevini kaybetmesine sebep verir. Peki böyle büyük bir sorun nasıl çözülebilir ?

Bosch buzdolabı kapağı kapanmıyor ne yapılmalıdır ?

# Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki, buzdolabına yapılan bilinçsiz her hareket daha fazla para ve zaman kaybetmenize yol açacaktır. Eğer buzdolabınızın garanti süresi bitmemişse, buzdolabının kapağı kapanmıyor şikayetiniz için lütfen servisi arayarak servis başvurusunda bulununuz.

bosch buzdolabı kapağı fitili

# Buzdolabı fitilleri zamanla kullanım ömürlerini doldururlar. Buzdolabı fitilleri, buzdolabı kapağının etrafını çevreleyen ve kapağın sabitlenmesini sağlayan makine elemanlarıdır. Buzdolabı lastiği olarak da bilinen buzdolabı fitilleri marka ve modellere göre farklılıklar göstermektedir. Eski model buzdolabı fitillerini değiştirmek kolayken, yeni model buzdolaplarında ( arçelik,bosch,vestel,ariston,beko vs.) bu işlem rahat yapılamamaktadır. Mümkünse servis aracılığı ile değişimi yaptırınız.

# Çok kolay yöntem olmakla birlikte ilk olarak denenebilecek yöntemdir. Buzdolabınıza zarar ve masraf etmeden yapılabilecek yöntemdir. Buzdolabı lastiklerinin genleşmesini sağlayarak eski işlevselliği kazandırılabilir. Genleşmesini sağlamak için bir miktar sıcak su gerekmektedir. Buzdolabınızın kapaklarını açarak, sıcak suyu fitillerin üzerinde gezdiriniz. Sıcak su vasıtasıyla esneyen buzdolabı fitilleri kapağı daha sıkı tutmaya başlayacaktır. Bir süre buzdolabınızı bu şekilde kullanınız.

Kayseri bosch servisi hizmetleri sunan kayseriservisi.com üzerinden servis başvurusunda bulunabilirsiniz. Bosch marka ürünlerin arıza ve bakımları hakkında diğer konular için buraya tıklayarak daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Merak edilen bütün konular için müşteri hizmetlerimiz ile irtibata geçebilirsiniz. Hemen aşağıda bulunan yorum kısmına sorularınızı sorarak hızlı bir şekilde (genellikle 30 dk içinde) yanıt alabilirsiniz.

Bosch Buzdolabı Kapağı Kapanmıyor
4.5 (90%) 2 votes(tr]

2 Responses so far.

  1. Osman Erbay dedi ki:

    Buzdolabı kapağına sicak su dokerek hallettim. Tesekkurler.

    • kayseriservisi dedi ki:

      Genellikle işe yarayan bir yöntemdir. İşe taramasına sevindik. Daha fazla detay için bizi arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir