Kayseri klima servisi ve kayseri kombi servisi hızlı servis talebinde bulunmak için lütfen tıklayınız.

   
     7/24 Servis: (0352) 221 22 11
Tap To Call

Kayseri Klima Gazı Dolumu

Klimalarda soğutmanın en önemli faktörlerinden birisi de klima gazıdır. Kullanılan klima tipi her ne olursa olsun çalışma prensibi aynıdır. Temel olarak klimalar ortamdaki sıcak havayı alarak yerine kuru ve soğuk havayı gönderen araçlardır. Sistem soğutucu akışkan bir gaz ile tamamlanır.

kayseri klima gazı dolumu

Klima gazları R22 yada R410 olarak genelde kullanılır. Farklı gaz seçenekleri de vardır. Piyasada yaygınlıkla R22 görülür. Son dönemlerde R22 çevreye verdiği zarar nedeniyle yasaklanmıştır. Ucuz olması nedeniyle servislerin tercih ettiği bir gazdır ancak yasak olduğu unutulmamalıdır. Eğer klima gazı dolumu evinizde yapılıyorsa gaz türünü mutlaka teyit ediniz.

Klima gazları normal şartlar altında klimanın ömrü boyunca tükenmemesi gereken bir sistemde yer alırlar. Eğer klima gazı bitiyorsa sistemde mutlaka bir kaçak söz konusudur. Kayseri klima gazı dolumu yapılmadan önce mutlaka sistem kontrol edilir. Borularda kaçak olması muhtemeldir. Kaçak bulunarak gerekli işlemler yapılır.

Eğer borularda herhangi bir kaçak yoksa klima ve kompresör bağlantıları kontrol edilir. Klimada oluşan bir arıza nedeniyle klima gazında eksilme olabilir. Gerekli sorun tespit edildikten sonra klima gazı basılabilir.

Klima gazının bittiği yada eksildiği nasıl anlaşılır?

  • Klimanızın eskisine göre verimi düşükse
  • Klima soğutmuyorsa

klima gazının eksik olması yada bitmiş olması nedeniyle bağlantılı olabilir.

Gaz dolumu nasıl yapılır?

Klima gazı dolumu teknik personel tarafından yapılmalıdır. Gerekli gaz ve dolum ekipmanları ile birlikte, iş yeterliliğine sahip teknik personel dolumu yapmaktadır. Lütfen cihazlarınıza gereksiz müdahalelerden kaçınınız. kayseriservisi.com müşteri hizmetlerini 7/24 arayarak teknik bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kayseri klima gazı dolumu ve diğer hizmetlerimiz için lütfen tıklayınız. 

 

 

Kayseri Klima Gazı Dolumu
4.8 (95%) 4 votes(tr]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir